ერთიანი საქართველო ქომაგების ტრიბუნაზე

    2018-09-08 22:44

...
ხვალ ქომაგების ტრიბუნაზე ერთიანი საქართველო იდგება, ჩვენი ბიჭების გასამხნევებლად და ნანატრი ოცნებისაკენ კიდევ ერთი ნაბიჯის გადასადგმელად.

სხვადასხვა


ძიუდო: თბილისის გრან-პრის წილი უყარეს

    2018-03-29 16:04

   

...
30 მარტიდან 1 აპრილის ჩათვლით თბილისი ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციის ეგიდით გასამართ გრან პრის უმასპინძლებს. თბილისის გრან პრი ოლიმპიურ სასახლეში გაიმართება, სადაც მონაწილეობას 39 ქვეყნის 309 ძიუდოისტი მიიღებს.

პროგრამა

30 მარტი
ქალები: -48კგ, -52კგ, -57კგ.
კაცები: -60კგ, -66კგ.

31 მარტი
ქალები: -63კგ, -70კგ.
კაცები: -73კგ, -81კგ.

1 აპრილი
ქალები: -78კგ, +78კგ.
კაცები: -90კგ, -100კგ, +100კგ.

წინასწარი შეხვედრები 11:00 საათიდან დაიწყება, ხოლო ფინალური ბლოკის დასაწყისი 16:00 საათია.

უკვე დასრულდა ტურნირის წილისყრა, სადაც ქართველ ძიუდოისტებს შემდეგი მეტოქეები ერგოთ:

კაცები

60 კგ.
1/16 ფინალი
თემურ ნოზაძე - ბას კოფიბერგი (ჰოლანდია)
ლაშა ჩადუნელი - ბაუერჟან ზაუნტაიევი (ყაზახეთი)
1/8 ფინალიდან
ამირან პაპინაშვილი - იორან შილდერმანსი (ბელგია)
ლუხუმ ჩხვიმიანი - ცვეტკოვი (რუსეთი) / იანაკოვი (ბულგარეთი)

66. კგ

1/16 ფინალი
ლაშა გიუნაშვილი - მიხაელ მარსელინიო (ბრაზილია)
ნიკო ჭიკაიძე - ხრისტოს სკოუროუმოუნისი (კვიპროსი)
ზვიად ხუბულური - შახრამ ახადოვი (უზბეკეთი)
1/8 ფინალიდან
ვაჟა მარგველაშვილი - მუკტაროვი (ყირგიზეთი) / გორიანაჩი (უნგრეთი)

73 კგ.

1/16 ფინალი
ლაშა შავდათუაშვილი - არსენ ღაზარიანი (სომხეთი)
ომარ ნიაზაშვილი - დირკ ვან ტიჩელტი (ბელგია)
ფრიდონ გიგანი - რეგიმანტას რიბინასი (ლიტვა)
ზვიად კაპანაძე - ფერდინანდ კარაპეტიანი (სომხეთი)

81 კგ.

1/16 ფინალი
კობა მჭედლიშვილი - ვართან ხაჩატრიანი (სომხეთი)
თამაზ კირაკოზაშვილი - ჯოშგუნ აბდულაევი (აზერბაიაჯანი)
ნუგზარ ტატალაშვილი - ომარ ჯალო (საფრანგეთი)
1/8 ფინალიდან
ზებედა რეხვიაშვილი - მაიბოროდა (ლიტვა) / ოტულიევი (ყაზახეთი)

90 კგ.

1/16 ფინალი
თორნიკე ჯუღელი - იბრაჰიმ კეიტა (საფრანგეთი)
ნოდარ ბერიანი - თეოდოროს ცელიდისი (საბერძნეთი)
გიორგი პაპუნაშვილი - ტეჯენ ტეჯენოვი (თურქმენეთი)
გიორგი გველესიანი - ჯამალ პეტგრეივი (ბრიტანეთი)

100 კგ.

1/16 ფინალი
დავით ოზბეთელაშვილი - ტომაშ დომანსკი (პოლონეთი)
იასონ ნემსაძე - კაროლის ბაუზა (ლიტვა)
ონისე სანებლიძე - დომენიკ შოენფენელტი (გერმანია)
ლაშა ტაველური - რამი საფავიეჰი (ირანი)

+100 კგ.

1/8 ფინალი
ონისე ბუღაძე - ნურალინოვი (ყაზახეთი) / მეჩაიუსი (ლიტვა)
ლევან მატიაშვილი - ენდი გრანდა (კუბა)
გურამ თუშიშვილი - მელბურნი (ბრიტანეთი) / შუქუროვი (აზერბაიჯანი)
ადამ ოქრუაშვილი - ორაზბაიევი (ყაზახეთი) / საიდოვი (რუსეთი)

.






ახალი მატჩი

8 სექტემბერი 20:00 სთ


-
საქართველო 
 დანია

ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩი

გამოკითხვა

რომელი გუნდი გაიმარჯვებს?